Oem Kilidi Nedir ve Telefonda Oem Kilidi Nasıl Açılır?

Oem Kilidi Nedir ve Telefonda Oem Kilidi Nasıl Açılır?

Zil Sesi indir Oem Kilidi Nedir ve Telefonda Oem Kilidi Nasıl Açılır?
Telefon zil sesleri  Android - iphone - samsung - xiaomi - oppo - huawei - poco
mp3 m4r  Ücretsiz
Bedava ücretsiz  Android bilgi bankası
Zil Sesi melodisi  450 KB
2022 zil sesleri: 8 ay önceOem Kilidi Nedir ve Telefonda Oem Kilidi Nasıl Açılır?

 

Tıkla Hızlı İndir

 

Gün içerisinde hiç bir zaman yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımızın güvenliği herkes için önemli olmalı öyle değil mi? Tüm gizliliğinizi barındıran size ait olan çok şeyi içinde sakladığınız ve asli görevinden daha çok şey yapan bu telefonlar teknoloji gelişimi ile birlikte daha da önemli hale geldi.

Android destekli telefon kullanıcıları, sunulan birçok uygulamadan yararlandığı gibi güvenlik kaygısını kullandıkları ekran koruyucu ya da desen modülleri ile aştıklarını düşünüyorlar. Oysa durum göründüğünden çok farklı. Sakladığınızı sandığınız şifreler oldukça kolay çözümlenebiliyor. Oem kilidi nedir sorusunun cevabı da bu aslında ve bu işi çözümlemek için kullanılan bir uygulama. Android 5 üstü kullananlar için kurtarıcı özelliğine sahip.

Oem kilidi nedir peki tam olarak?
Bu telefonunuz çalındığında formatlama yoluyla kullanılmasını engelleyen bir sistem. Sistem açılışında Google’ a ait bir gmail hesabı veya sadece sizin bildiğiniz bir desen şifresi istediği için formatlansa dahi telefonu açmasına izin vermiyor.

Oem Kilidi Nasıl Açılır diye merak edenler için hemen söyleyelim. Aslında telefonunuzun ayarlar kısmında bulunuyor ama açık bir şekilde koyulmamış. İlk yapmanız gereken telefonunuzun geliştirici sekmesini açmak.

Geliştirici sekmesini açmak için: Ayarlar>Hakkında kısmına giriniz. Bu menüde yer alan Yapı Numarası yazısına 7 kere üst üste basınız. Ardından Geliştirici seçenekleri ayar kısmı açılmış olacaktır.

Bu işlemden sonra ayarlar kısmında bu menüyü göreceksiniz. Bu menüden geliştirici sekmesine girdiğinizde oem kilidi nasıl açılır sorusunun cevabını bulacaksınız.

Görünür oem tuşunu aktif ve pasif olarak düzenleyebilirsiniz. Yalnız aktif etmek için bir adım daha var. Bunu açtıktan sonra telefon size ya bir desen ya da gmail hesabı soracak. İstediğiniz birini kayıt edip aktif hale getirebilirsiniz ama sakın unutmayın aksi takdir de servise götürmek zorunda kalırsınız.

1110 kez indirildi

YORUM YAZIN