Android Telefonlarda Rom Yükledikten Sonra Açılmayan yada Reset Atan Telefonlara Çözüm Önerileri

Android Telefonlarda Rom Yükledikten Sonra Açılmayan yada Reset Atan Telefonlara Çözüm Önerileri

Zil Sesi indir Android Telefonlarda Rom Yükledikten Sonra Açılmayan yada Reset Atan Telefonlara Çözüm Önerileri
Telefon zil sesleri  Android - iphone - samsung - xiaomi - oppo - huawei - poco
mp3 m4r  Ücretsiz
Bedava ücretsiz  Android bilgi bankası
Zil Sesi melodisi  450 KB
2022 zil sesleri: 11 ay önceAndroid Telefonlarda Rom Yükledikten Sonra Açılmayan yada Reset Atan Telefonlara Çözüm Önerileri

 

Tıkla Hızlı İndir

 

1-) söz konusu sorunun başlıca oluşma nedeni eski romla alakalı kırıntıların kalmış ve de bunların yeni yüklenen yazılım ile beraber karışık yaratıyor olmasıdır.

bu durumun çözümü için ilk önce recovery moduna girerek wipe data/factory, wipe cache ve varsa advanced içerisindeki wipe dalvik cache kısımlarını uygulamalısınız. bu şekilde tüm verilerinizle birlikte eskiden kalan kırıntılarda temizlenmiş hale gelecektir.

2-) bahsettiğim işlemi yapmanıza rağmen cihaz sürekli açılmıyorsa, logoda takılı kalıyorsa veya devamlı olarak kendini resetliyorsa bu sefer problemin kaynağı büyük bir ihtimalle kullanılan kernelle ilgilidir. yükleme esnasında kernelle alakalı 1 sorun olmuş olabilir veya eski kernel kırıntıları ile birlikte problem yaratmış olabilir.

işte bunun çözümü içinse kullandığınız android sürümüne[2.3.x(GB) yada 4.0.x(ICS)] uyumlu olan bir custom kernel yüklemeniz gerekli.

mesela miui 2.3.6 sürümlerinden birisini yüklediniz ve cihaz açılışta sürekli kendini resetlemeye başladı ilk olarak wipe işlemlerini denemeniz gerekli. çözüm olmazsa örnek olarak siyah kernelin odin sürümünü flaşla. tekrar deneyebilirsiniz.

3-) bu iki işlemi yapmanıza rağmen cihaz yine açılmıyorsa rom dosyasında yada yüklemesinde sıkıntı vardır. dosyayı tekrar farklı 1 browser ile yükleyip cihaza üst üste iki defa flaşla. tekrar deneyin. daha öncekiler gibi problem varsa üst kısımda bahsettiğim ilk 2 seçeneği bir daha deneyin.

527 kez indirildi

YORUM YAZIN